vizyon it web tasarım hairstyles jakuzi
Kolici Fatih » Net Koli

Kolici Fatih

Kolici Fatih, yüzlerce koli seçeneğiyle müşterilerinize en iyi hizmeti vermeye devam ediyor. Ambalajlama teknolojileri uzmanları ürünleri hakkında konuşmayı çok seviyorlar, ancak kutular, bantlar, polietilenler ve streç  filmler gibi alt tabakalarıı tartışmaktan daha mutlular. Oluklu mukavva koli elbette ambalaj endüstrisinin ana ürünlerindendir. Ancak, düzenli olarak kullandığınız karton kutuların bir zamanlar mütevazi bir ağaç olduğunu unutmamak gerekir.  Peki, ağaçları oluklu mukavvaya dönüştürmek için süreç nedir? Kolici, teknoloji uzmanlarına, hammaddelerin temizlenmesi ve işiniz için her gün satın aldığınız koliler yapıyor. 

İlk olarak, temel bilgiler

Bir karton koli temelde iki astar arasına sıkıştırılmış bir oluktan (geri dönüştürülmüş kağıttan yapılmış) yapılmıştır. Artık bu gömleklerin eski karton veya diğer ikinci el kağıt kaynaklarından elde edilen hatırı sayılır oranda geri dönüştürülmüş içerikten yapılması da çok yaygın. Ancak en kaliteli koliler için Kraft halen kullanılmaktadır. Gerçekte, aslında kağıdın geri dönüştürülüp dönüştürülmemesi önemli değildir, nihayetinde her zaman hamur haline getirilmiş ağaçlardan yapılan kağıt olarak başlamıştır.

Ağaçlar

Kolici İstoç, kutu üretirken iki farklı tipte astardan bahsederiz, bu, olukların üstünde ve altında yatan ve oluklu mukavva oluşturan malzemedir. Tipik olarak, karton kutular bir test kağıdı iç astarına ve bir Kraft kağıdın dışına sahiptir. Bunun nedeni Kraft’ın testten daha kaliteli olması ve kolayca basılabilmesi için daha pürüzsüz bir cilaya sahip olmasıdır. Kraft ayrıca, dış yüz için kullanılmasının ilave bir faydası olan su sızmasına karşı daha dayanıklı olma avantajına sahiptir.

Kolici Fatih

Bu pürüzsüz bitimi elde etmek için Kraft kağıdının, genellikle Çam, Ladin ve Köknar ağaçları gibi uzun liflere sahip yumuşak ağaçlardan yapılması gerekir. Uzun lifler gerginlikte de daha iyidir, bu yüzden Kraft kağıdın genellikle yüksek yırtılma ve patlama direncine sahip olduğu açıklanmaktadır. Sert ağaç, Meşe, Çınar, Huş ve Kestane içerir ve yine ağırlıklı olarak sürdürülebilir.Kraft ve Test kağıdı da, astarlar arasında nihayetinde güçlü bir tahta oluşturan yivli kağıdı oluşturmak için kullanılır. İstanbul Koli, bu aşamada devreye girer ve çeşitleri ile sizlere hizmet sunar. Kolici Avrupa Yakası kolide Türkiye’nin en iyileri arasında yer alır.

İletişim ve Bilgi!

Hizmet ve Ürünlerimiz Adına Bilgi Almak İçin İletişim Sayfamızı Ziyaret Edebilirsin…