vizyon it web tasarım hairstyles jakuzi
Kolici Esenyurt » Net Koli

Kolici Esenyurt

Kolici Esenyurt, geniş koli seçimi yapabileceğiniz çözüm ortağınızdır. Kraft kağıdı 1906’dan beri üretilmiştir. O zamandan beri, kağıt hamuru işleme, kağıt yapımı ve oluk açma işlemleri yüksek bir verimlilik ve üretkenlik hali için geliştirilmiştir. Bugün, oluklu mukavva koli endüstrisinde, tasarımcılar dört renkli baskı ve karmaşık kalıp kesimi gerektiren yenilikçi kaplar yaratıyorlar. Bu yenilikçi kaplar, bilgisayar destekli tasarım (CAD) programları gibi karmaşık bir yazılımla tasarlanır ve bir ambalaj tasarımcısının, üretim başlamadan önce farklı ambalaj tasarımlarını beyin fırtınası yapmasına izin verir. 

Üretim

Kolici, Oluklu mukavva bir kutu imalatı, kraft (sülfat) işleminde ağaç yongalarının kağıt hamuru ile başlar. İlk olarak, ağaç gövdeleri kabuğundan soyulur ve küçük parçalara bölünür. Daha sonra, bu yongalar, toplu bir sindirici adı verilen, sodyum hidroksit (NaOH) ve sülfatlar, sülfitler ve sülfitler gibi diğer bazı iyonik bileşiklerden oluşan bir çözelti veya likör içinde pişirildiği büyük, yüksek basınçlı bir depoya yerleştirilir . Bu güçlü alkali kimyasallar, ayrı ayrı ahşap liflerini bir ağaç gövdesinde tutan tutkal benzeri madde olan lignini çözer. Birkaç saat sonra basınç serbest bırakıldığında, tahta talaşları patlamış mısır gibi kabarık lif yığınlarına patlar.

Kraft kağıt yapma

Ek temizleme ve arıtma adımlarından sonra, kağıt yapım makinesine Fourdrinier makinesi olarak da bilinen tutarlı bir odun hamuru çamuru pompalanır. 182.88 metre kadar devasa, kare yapılar, bu makinelerde kağıdın başlangıçta oluşturulduğu bir tel kafes bulunur. Daha sonra kağıt, masif, buharla ısıtılan silindirlere ve suyu gideren geniş keçe battaniyelere beslenir. Sonunda, bitmiş ortam veya astar, nakliye için haddelenir.

Kraft kağıtların nakliyesi ve saklanması

İstanbul Koli, oluklu o rulo kraft kağıdı, farklı oluklu tesislerdeki üretim ekipmanına uyacak şekilde birçok ebatta mevcuttur. Tesiste, kraft kağıdı orta ve astar için kullanılacak olan farklı derecelere ayrılır. Bu farklı oluklu mukavva dereceleri, farklı kraft kağıt dereceleri birleştirilerek yapılabilir. Bilgili bir paketleme uzmanı, planlanan oluklu mukavva kap için gereken gücü belirlemek için bir müşteriyle birlikte çalışır. Daha sonra, Kolici Avrupa Yakası konteynırlar için bir sipariş aldığında, bir ürün mühendisi, müşterinin ihtiyacına uygun bir karton üretmek için orta ve astar kombinasyonunu belirler. Kolici İstoç, bu aşamaların sonunda meydana gelen kolileri siz müşterilerinin beğenisine sunar. 

İletişim ve Bilgi!

Hizmet ve Ürünlerimiz Adına Bilgi Almak İçin İletişim Sayfamızı Ziyaret Edebilirsin…