vizyon it web tasarım hairstyles jakuzi
Kolici Esenler » Net Koli

Kolici Esenler

Kolici Esenler, yüzlerce koli çeşitleriyle birçok firmaya koli tedarik hizmeti vermektedir. En sevdiğiniz süpermarket, indirim mağazası veya alışveriş merkezindeki birçok ürün oluklu mukavvadan yapılmış kolilerde güvenli bir şekilde teslim edilir. Ve birçoğu bu kutularda açılıp kullanılabilecekleri şekilde üretilen aynı kutularda sergilenir. Diğer öğeler kendi oluklu mukavva koli seçeneklerine ulaşabilir. Oluklu mukavva çok yönlü bir ambalaj malzemesi olduğundan, her yıl milyonlarca ton ürünü korumak ve sergilemek için kullanılır. 

Oluklu Mukavva Koliler Nasıldır?

Kolici, oluklu mukavva, üç kat kahverengi kraft kağıttan oluşan sert, güçlü ve hafif bir malzemedir. 1884 yılında İsveçli kimyager Carl F. Dahl, ağaç yongalarını yırtılma, bölme ve patlamalara karşı dayanıklı, güçlü bir kağıt haline getirmek için bir işlem geliştirdi. Kraft sürecini adlandırdı çünkü yırtılmaya, ayrılmaya ve patlamaya dayanan güçlü bir kağıt üretti.

İşlenmemiş içerikler

Hızlı büyüyen çam ağaçları, oluklu mukavva yapımında kullanılan birincil hammaddeyi sağlar. Kolici İstoç, en büyük paketleme şirketleri, ağaçların olgunlaştığı, hasat edildiği ve fidelerin yerine geçtiği binlerce dönümlük araziye sahiptir. Ağaçlar toplandıktan sonra uzuvlarından sıyrılırlar; sadece sandıklar, kamyon tarafından bir kağıt hamuru fabrikasına gönderilecektir. En büyük paketleme şirketleri, ağaçların kraft kağıda dönüştürüldüğü değirmenlere de sahiptir. Değirmende, hasat edilen ağaç gövdeleri, ağaç yongalarının elyaflı hamurlara parçalanmasında kullanılan kimyasal maddeler nedeniyle sülfat işlemi olarak da bilinen kraft işlemine tabi tutulur. Kağıt hamuru yapıldıktan ve diğer işlemlerden sonra, elyaflar doğrudan oluşturuldukları, preslendikleri, bastırıldıkları, kurutuldukları ve karton haline getirilmek üzere oluklu bitkilere gönderilen geniş, ağır kraft kağıt rulolarına sarıldığı kağıt makinesine gönderilirler.

Kolici Esenler

İstanbul Koli, Oluklu tesiste bitmiş bir kutu yapmak için sadece birkaç ham maddeye ihtiyaç vardır. Mısır nişastası tutkalı, oluklu ortamı astar tabakalarına bağlamak için kullanılır. Çok fazla tutkal kullanıldığı için vagonlar veya büyük tankerler, oluklama tesisinde ihtiyaç duyulana kadar büyük silolarda depolanacak kuru bir toz olarak sunar. Silodan çizilen kuru mısır nişastası, su ve diğer kimyasal maddelerle karıştırılır ve astar katmanları ilave edilirken oluklu ortam üzerine yayılmak üzere oluklayıcıya pompalanır. Oluklu mukavvayı üretimden sonra bitirmek için diğer hammaddeler kullanılır. Parafin veya bitkisel yağlardan yapılan mumlar gıda ürünleri için suya ve yağa dayanıklı bir kap yapmak için uygulanabilir. Kolici Avrupa Yakası size oluklu mukavva koli alternatifleriyle hizmet sunmayı amaçamıştır. Seçeneklerimizi görmek için zaman kaybetmeden arayın. 

İletişim ve Bilgi!

Hizmet ve Ürünlerimiz Adına Bilgi Almak İçin İletişim Sayfamızı Ziyaret Edebilirsin…