vizyon it web tasarım hairstyles jakuzi
Kolici Avcılar » Net Koli

Kolici Avcılar

Kolici Avcılar, ilk önce oluklu mukavva koli seçeneklerine bakmak isteyeceksiniz. Günümüzde kullanılan en yaygın oluklu mukavva koli A, B, C, E ve F’ olarak adlandırılan ve A’nın en büyük olduğu ölçülendirmedir. Oluk mukavva koli ölçünüz, oluklu kutunuzun duvarlarının kalınlığını ve istifleme gücünü belirler. Bir A ölçüsündeki koli kabaca 5 mm kalınlığındadır ve biraz daha fazla yastıklama gerektiren ya da istifleme için ekstra güce sahip olması gereken ürünler için mükemmel bir seçenektir. B ölçütlendirme kolici, bir sonraki profildi ve orijinal olarak konserve ürünler gibi kendiliğinden destekleyici ürünler için, yükün çoğunu desteklemesini gerektirmeyen bir kutu olarak yaratılmıştır. B koli kabaca 3,2 mm kalınlığındadır ve kalıp kesim tasarımları için çok popüler bir seçimdir.

C yaklaşık 4 mm kalınlığında oluklu mukavva ve bugün mevcut olan en yaygın kullanılan çok amaçlı kolidir. Geliştirilecek en yeni oluk profilleri sırasıyla 1,6 mm ve 0,8 mm’de E ve F’dir. Bu profiller, genellikle üstün görüntü netliği sağlayan yazdırılabilirlikleri nedeniyle İstanbul koli perakende paketlemede kullanılır.

Oluklu Mukavva Koli Türleri

Bakmak isteyeceğiniz bir sonraki özellik tahta türüdür. Oluklu mukavva kutular için kullanılabilecek dört tür pano vardır. En yaygın kullanılan türler tek ve çift olanlardır. 

Tek Yüz: Bir tabaka bir adet oluklu orta tabakaya yapıştırılır. Bu tip levhalar tipik olarak rulolar halinde satılmaktadır ve koruma ya da yastıklama için ürünlerin etrafını sarmak için kullanılabilir.İstanbul koli, her tür koli seçiminiz de yanınızdadır. 

Tek Duvar: Bir tabaka oluklu ortam, iki tabaka arasına yapıştırılmıştır. Tek duvarlı pano, piyasadaki en yaygın tahta türüdür ve nakliye kutularından perakende satış ekranlarına kadar her şey için kullanılabilir.

Çift Duvar: İki tabaka oluklu ortam, üç tabaka astar arasına yapıştırılmıştır. Bu koli genellikle ağır ürünler veya nakliye için daha güçlü bir kutu gerektiren ürünler için kullanılır.

Üçlü Duvar: Dört astar tabakasının arasına üç adet oluklu ortam yapıştırılmıştır. Bu tahta, tüm tahta stillerinden en güçlü olanıdır ve genellikle endüstriyel parçalar için kullanılır veya çöp kutuları üretir.

Kolici Avrupa yakası koliniz için hangi oluklu mukavvayı istediğinizi öğrendikten sonra, uygun destek derecesini belirlemeniz gerekir. Kolici İstoç, koli seçimlerinizde kendinize sormanızı önerir. Kolimin çökmeden üst üste istifleme basıncına dayanabilmesi daha mı önemlidir? Veya kolinizin iç dış faktörlerden delinme direnci arttı mı? Sorularının cevaplarını vermeniz gerekir. 

İletişim ve Bilgi!

Hizmet ve Ürünlerimiz Adına Bilgi Almak İçin İletişim Sayfamızı Ziyaret Edebilirsin…